Категорії
Новини

Котушки для фідера: рекомендації щодо вибору

Якщо потрібно купити котушку для фідера, важливо розбиратися в нюансах, щоб зробити правильний вибір. Такий спосіб лову має попит, а також він постійно вдосконалюється. Регулярно з’являються нові й іноді досить хитромудрі види. Сучасні пристрої володіють різними функціями, новими можливостями.

Різновиди котушки для фідера

Усі котушки для фідера поділяються на певні види. Основні з них:

  • тролінгові – використовуються для лову з буксируванням снасті, а рибалка при цьому знаходиться всередині судна, що рухається;
  • спінінгові – затребувані для виведення та підсікання риби, для зручного закидання приманки;
  • коропові – оснащення великою шпулею;
  • матчеві – котушки швидкого типу з дрібною шпулею для далекого закидання.

При лові на фідер можна використати всі варіанти. Однак, є деякі нюанси вибору, які слід враховувати.

На які параметри звертати увагу при виборі

Є низка параметрів, які особливо важливі. Враховується висока динамічність, частота закидів, ймовірність лову в несприятливих умовах, активна боротьба з великою рибою. Відповідно, у пріоритеті надійність, яка залежить від використовуваних матеріалів та їх якості.

Одним з основних показників якості є конструкція та кількість підшипників. Оптимальне число – 4-6 штук, але зустрічається до 16, що підвищує ціну. Розмір шпулі – другий ключовий параметр. Він може сягати 1 500–5 000, залежно від типу застосовуваної снасті. Використовувати доведеться від 2 шпуль, де одну беруть металеву (для плетеного шнура), другу – графітову (для волосіні). Цього достатньо для лову будь-якої риби.

Варто враховувати фрикціони, які бувають:

  • передніми, тобто верхніми;
  • задніми (нижніми).

Принцип роботи є універсальним, а вибирати потрібно залежно від особистої зручності. Іноді використовується третій вид – двофрикіцонний, де застосовується звичайний і фрикціон-байтраннер для клювання сильної риби. Останній дозволить легко скинути волосінь шляхом обертання шпулі, якщо при лові екземпляр тягне вудилище на дно. Зазвичай байтранер активізується після підтяжки волосіні, а при повороті рукоятки відключається.

На покупців чекає величезний асортимент варіантів від провідних виробників. Ціна найнижча, якщо порівняти з конкурентами. Крім цього, в інтернет-магазині Bereg часто бувають розпродажі. У цьому випадку покупка рибальських товарів буде ще доступнішою і вигіднішою. За наявності запитань ставте їх консультантам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи

This site is registered on wpml.org as a development site.